PRIMARIA COMUNEI AFUMATI

Judetul Dolj

EVENIMENTE

ANUNT

GRUPUL DE INITIATIVA LOCALA ABC AFUMATI ,CU SPRIJINUL PRIMARIEI SI AL CONSILIULUI LOCAL AFUMATI  FACE  CUNOSCUT  FAPTUL  CA  INCEPAND CU  DATA  DE 15 MARTIE 2009 A INCEPEPUT IMPLEMENTAREA PROIECTULUI :  "MUZEUL IN VIATA SATULUI".

ASADAR, IN PERIOADA 03 MARTIE-15 MARTIE,DAR SI PE PARCURSUL CELOR PATRU LUNI URMATOARE ACESTEI DATE, REPREZENTANTII GRUPULUI, ALATURI  DE ALTI MEMBRII VOLUNTARI DIN COMUNA VOR DERULA ACTIUNI DE COLECTARE A OBIECTELOR VECHI IN VEDEREA AMENAJARII UNUI MUZEU.

DE ASEMENEA, REPREZENTANTII GRUPULUI, SOLICITA IMPLICAREA TUTUROR CETATENILOR DIN COMUNA  SI NU NUMAI CARE AU DISPONIBILITATE DE TIMP SI MOTIVATIE SA AJUTE VOLUNTAR ATAT IN ACTIUNILE DE COLECTARE CAT SI IN ACTIUNI PRACTICE (CURATIRE A SPATIULUI INTERIOR SI AL  CURTII; IGIENIZARE; RECONDITIONARE.
EXPONATE ETC) SAU IN ACTIVITATI  LEGATE DE ACTIVITATEA CLUBURILOR CE FIINTEAZA IN CADRUL MUZEULUI.

IN SPERANTA UNEI BUNE SI CONSTRUCTIVE COLABORARI, MULTUMIM ANTICIPAT.

ASTEPTAM DE ASEMENEA SPONSORI SI DONATORI CARE AR PUTEA CONTRIBUI MATERIAL,IN ORICE FEL LA PROIECTUL NOSTRU COMUNITAR.

MAI MULTE INFORMATII PUTETI OBTINE DIRECT DE LA MEMBRII GRUPULUI NOSTRU:

•     DOBROGEANU VASILICA

•      NUTA DANIEL
  •      BELU MARIAN
  •      CAPINARU DAN

MATERIALELE, EXPONATELE SI DONATIILE DE ORICE FEL  POT FI DE ASEMENEA ADUSE LA SCOALA CU CLASELE I-VIII AFUMATI INTRE ORELE 0800-1200. SAU  NE PUTETI CONTACTA LA TELEFON: 0763441955(Ciocan Ancuta -presedinte Grup Informal A.B.C. Afumati,Dolj, Ciocan Ancuta).

» Vezi arhiva